Budowa piłkochwytów na boiskach piłkarskich i wielofunkcyjnych

Piłkochwyt na boisko piłkarskie

Najczęściej stosowanymi piłkochwytami na boiskach piłkarskich są te za bramkami. To newralgiczne miejsce, w które ucieka piłka po niecelnych strzałach. Konstrukcja piłkochwytu wyłapuje piłkę zatrzymując ją w obrębie boiska co znacznie ułatwia i przyśpiesza grę.

Podstawą konstrukcji piłkochwytu są słupy stalowe z profilu kwadratowego 80x80mm lub 100x100mm. W zależności od pożądanej wysokości piłkochwytu dobieramy odpowiednią grubość ścianki profilu. Zazwyczaj są 2, 3 lub 4 mm.

Od wysokości zależy również sposób montażu i to czy słupy zostaną zabetonowane bezpośrednio w gruncie czy też wymagane będą tuleje lub adaptery montażowe.

Najwięcej montujemy piłkochwyty o wysokości 5 metrów ponad grunt. Pewnie dlatego, że przy tej wysokości zachodzi kompromis pomiędzy zapewnionym bezpieczeństwem, a ceną. Często realizujemy również 6 i 7 metrowe piłkochwyty. Radziej 8 metrów choć i takie mamy w swoim portfolio.

Stawiamy piłkochwyty wokół boisk piłkarskich, wzdłuż wybranej linii boiska albo tylko za bramkami. Możemy nimi również osłonić tylko newralgiczne i niebezpieczne miejsca na krańcach boisk piłkarskich.

Działamy na terenie całego kraju.


Piłkochwyt na boisko wielofunkcyjne

Piłkochwyt na boisku wielofunkcyjnym okala całe boisko i mierzy zazwyczaj od 4 m do 8 m wysokości. Taka konstrukcja świetnie izoluje i oddziela strefę sportową od otaczających ją terenów. Rozmiary oczek w siatce zabezpieczającej dopasowane są do wielkości piłek używanych w zakładanych dyscyplinach.


Szybka wycena siatek i piłkochwytów:

Przygotowaliśmy formularz, który po uzupełnieniu kilku istotnych parametrów pozwoli nam przybliżyć Państwu kosztorys budowy piłkochwytu lub wymiany zniszczonych siatek ochronnych.

Podaj długość lub wymiary poszczególnych odcinków
Dostępne: 3mm, 4mm, 5mm
Dostępne: 45x45mm, 50x50mm, 80x80mm, 100x100mm
Uzupełnienie niniejszego pola stanowi zgodę na przetwarzanie wpisanych danych osobowych przez Legend Sport Sp. z o.o. w celu ułatwienia z Państwem kontaktu w związku z wysłaniem zapytania. Zgodę można wycofać w dowolnym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Legend Sport Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Stargardzkiej 9D, 54-156 Wrocław. Podane przez Panią/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu kontaktu i obsługi Państwa zgłoszenia.


Galeria realizacji