Pięknie położone boisko do siatkówki plażowej na terenie kompleksu wypoczynkowego Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie zyskało nowy piłkochwyt.

Ogrodzenie boiska do siatkówki plażowej położonego w górskim terenie było nie lada wyzwaniem postawionym przed nami przez inwestora.

Ulokowanie boiska na zboczu góry daje z jednej strony unikatowe wrażenia podczas gry, a z drugiej sprawia kłopot gdy piłka wypada poza boisko. Bieganie za nią po zboczu mogło być bardziej męczące aniżeli sama rozgrywka.

Stąd pomysł na rozwiązanie tego problemu poprzez budowę piłkochwytu – konstrukcji ze słupów stalowych i rozciągniętej pomiędzy nimi siatki zabezpieczającej plac gry i zatrzymującej piłki.

Zbudowany piłkochwyt ma 4 metry wysokości – jest to w pełni wystarczająca wysokość dla skutecznego wyłapywania piłek podczas gry w siatkówkę plażową. Piłkochwyt otacza boisko z 3 stron. Łączna jego długość wynosi 40 metrów bieżących, na którą składają się 3 odcinki: 18 metrów, 13 metrów i 9 metrów bieżących.

Stalowe słupy zostały wypoziomowane i zabetonowane w odpowiednio przygotowanych otworach. Wzmocnieniem konstrukcji są zastrzały mocowane na skrajnych i narożnych słupach.

Pomiędzy słupami rozciągnięta została linka stalowa w otulinie, która napinana jest za pomocą śrub rzymskich.

Następnie na linkach zawieszona została zielona siatka polipropylenowa z oczkiem o wymiarach 8 x 8 cm.